• Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, a jednocześnie Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To ważne wydarzenie, które stanowi okazję do podziękowania tym, którzy troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Przedszkolaki chcąc wyrazić swoją wdzięczność i uznanie udały się do Ośrodka Zdrowia w Sidzinie i podziękowały lekarzom i pielęgniarkom za ich trud podczas wykonywania codziennych obowiązków.

• WOSKOWA PSZCZOŁA

WARSZTATY PSZCZELARSKIE "WOSKOWA PSZCZOŁA".

Dzieci uzyskały odpowiedzi na pytania: Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Dzieci dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy (zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów). Praktyczną część warsztatów uwieńczyło przygotowanie przez przedszkolaków wyjątkowej świeczk

• Mapa