Nawigacja

 • ZAKOŃCZENIE ROKU

  ZAKOŃCZENIE ROKU
  22.06.2018
 • Dzieci z grupy "Biedronki" wraz z wychowawczynią Panią Moniką Maj otrzymaly DYPLOM za aktywny udział w projekcie profilaktyczno-edukacyjnym "O rzeczach ważnych z Grzegorzem Kasdepke".

  Celem projektu było wspieranie emocjonalnego rozwoju dzieci poprzez kontakt z literaturą dziecięcą autorstwa Grzegorza Kasdepke. Zajęcia projektowe odbywały się w naszym przedszkolu od stycznia do kwietnia 2018 roku

  Serdecznie gratulujemy !!!

 • WYCIECZKA DO KRAKOWA

  WYCIECZKA DO KRAKOWA
  14.06.2018

  Dnia 14 czerwca  dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Krakowa.W wycieczce uczestniczyły dzieci z najstarszych grup: RYBKI  i PSZCZÓŁKI. Najpierw dzieci udały się do Teatru Groteska. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem bliskiego spotkania z aktorami, a także zachwycone pomysłowymi i oryginalnymi strojami oraz bogatą scenografią. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa klockami lego w SALI ZABAW KLOCKOLAND.  Dzieci zwiedzały ekspozycje zawierające kilkadziesiąt interaktywnych robotów i pojazdów do sterowania zbudowanych z klocków LEGO. Przedszkolaki miały także czas na kreatywne zabawy różnymi rodzajami klocków – classic, duplo, lego technic. Na zakończenie tak aktywnego dnia Przedszkolaki udały się do Restauracji McDonald’s. Dzieci w miłej i przyjaznej atmosferze spędziły czas. Do jedzenia nikogo nie trzeba było zachęcać. Każdy powrócił  do przedszkola z pamiątkową zabawką.Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!

   

 • ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA

  ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA

  Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu dziecka. Jak co roku  w Przedszkolu  Publicznym  w Sidzinie odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. 

  ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH OD 12.30 DO 13.30

   

 • „Jak nie czytam, jak czytam” – każdy to, na co ma ochotę.

  „Jak nie czytam, jak czytam” – każdy to, na co ma ochotę.
  08.06.2018

  W piątek, 8 czerwca na boisku szkolnym w Sidzinie  biliśmy ogólnopolski rekord we wspólnym czytaniu. Celem ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nasze Przedszkolaki również wzieły udział w tej akcji. O godz. 10.00 uczniowie i  Przedszkolaki zebrali się na boisku szkolnym i wspólnie czytali pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”  – każdy to, na co ma ochotę. Po sygnale dźwiękowym, którym akcję zainicjowano, rozpoczęło się 10-minutowe czytanie – ważne, bo wspólne i jednoczesne. 

 • ZOO KRAKÓW

  ZOO KRAKÓW
  07.06.2018

  Czwartek 07.06.20178r. - w tym dniu dzieci z Przedszkola Publicznego w Sidzinie z grupy: MOTYLKI I PROMYCZKI ze swoimi Rodzicami i swoimi Paniami wybrały się na wycieczkę do  Krakowa - ZOO. Wszyscy mogli zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta egzotyczne, rożne gatunki ptaków, gady, jak również żyjące w naszym kraju zwierzęta, które mogli karmić i pogłaskać. Celem tej wycieczki było nie tylko poznanie z bliska wyglądu zwierząt, ich sposobu zachowania się czy odżywiania, ale również spędzenie wolnego czasu ze swoimi rodzicami,dobra zabawa, jak i zdobycie wiedzy przyrodniczej na temat zwierząt.Ogród zoologiczny okazał się wspaniałym miejscem na spedzenie czasu z Rodzicami.Po wyczerpującym zwiedzaniu Krakowskiego ZOO wszyscy udaliśmy się do Restauracja McDonald's. Wycieczkę do ZOO należy do udanej.Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za bardzo miło spędzony czas!

 • KIELO CUD- ZAJECIA Z PSAMI

  KIELO CUD- ZAJECIA Z PSAMI
  06.06.2018

  W środę 7 czerwca naszych Przedszkolaków odwiedzili specjalni goście. Do przedszkola przyjechał Pan Mietek i Pan Janusz z  Hodowli KIELO CUD - Berneński Pies Pasterski.  W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem .Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Przedszkolaki miały możliwość głaskania, przytulania berneńskich psów pasterskich. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii i wrażeń oraz nowych doświadczeń.Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Są także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej  niż głaskanie psa i słuchanie jego oddechu… 

 • 04.06.2018

  04.06.2018r. dzieci z grupy "Misie" wraz z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw "MAŁPI GAJ" w Rabce-Zdroju.

  Sala zabaw - to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają maluchy w przedszkolu oraz kształtowanie  umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.  Przejazd autokarem dostarczył przedszkolakom  wielu wrażeń,  niektóre maluchy jechały nim po raz pierwszy. W sali zabaw Misie mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji, piankowych klocków, huśtawki.  Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy  do przedszkola  z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzimy to miejsce. 
 • AKCJA GÓRA GROSZA

  AKCJA GÓRA GROSZA

  Nasze Przedszkole otrzymało Dyplom za udział w Akcji GÓRA GROSZA. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywne wspieranie akcji.

 • „Wszystkie dzieci nasze są” – Dzień Dziecka w Przedszkolu w Sidzinie

  „Wszystkie dzieci nasze są” – Dzień Dziecka w Przedszkolu w Sidzinie
  01.06.2018

  Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa.Dzień obfitował w liczne atrakcje: rzucanie do celu, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce, a także zajęcia kulinarne, w tym: pieczenie pysznych gofrów z różnymi dodatkami oraz przygotowanie galaretki z owocami.
  Nie zabrakło też wesołego spaceru i zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie przypadło dzieciom do gustu tworzenie pięknych malunków  kolorowymi kredami. Starsze grupy spędziły czas na boisku szkonym , gdzie były różne atrakcje."Motylki" i "Biedronki"  wybrały się na lody . Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo. 

   

 • WYCIECZKA DO PARKU - DINOZATORLAND

  WYCIECZKA DO PARKU - DINOZATORLAND
  25.05.2018

  W piatek (25 maja 2018r r.) "BIEDRONKI" i "SMERFY"  z  Przedszkola  Publicznego w Sidzinie wybrały się na wycieczkę do Zatoru. Swoją wyprawę rozpoczęły od zwiedzania domu do góry nogami. Kolejnym punktem wycieczki był park owadów. Po obejrzeniu tych przedziwnych stworów dzieciaki wraz z rodzicami ruszyły dalej, w kierunku parku dinozaurów. Tam jak się okazało czekała na nich największa atrakcja  - ruszające się i ryczące jak prawdziwe – ogromne dinozaury.Dzieciakom przypadło do gustu także wesołe miasteczko pełne karuzel, zjeżdżalni i innych atrakcji. Po krótkim odpoczynku wyruszyły dalej w kierunku parku bajek. Na miejscu przywitał ich wilk i siedem koźlątek, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna oraz kolejno pozostali bohaterowie znanych wszystkim opowieści.  W parku bajek czekała  także zjeżdżalnia, po której należało zjechać siedząc na ogromnej oponie. Nikt się nie bał i nikt nie marudził, każdy ochoczo wynosił ogromną oponę na sam szczyt ślizgawki. Na koniec przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w niezwykłej projekcji filmowej 5D. . Po tym jakże wyczerpującym dniu,  pełnym niesamowitych wrażeń wróciły szczęśliwie do domu.

 • 25.05.2018

    „ Kocham mamę, kocham tatę,
  bo są dla mnie całym światem!”

  Mama i Tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas, należy więc o nich dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też, każdego roku w maju, w Przedszkolu Publicznym w Sidzinie, organizowany jest Dzień Mamy i Taty. Nasze przedszkolaki w ten sposób chcą pokazać swoim rodzicom, jak bardzo ich kochają. Dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych miały okazję przywitać i ugościć swoich rodziców oraz zaprezentować programy artystyczne. Były wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków, całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiadali do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tych uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

 • OSP SIDZINA

  OSP SIDZINA
  22.05.2018

  W ramach zajęć 22 maja przedszkolaki z Przedszkola Publicznego wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sidzinie. Celem wyprawy do remizy było: zapoznanie z pracą strażaka i budzenie szacunku dla ich pracy, nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej oraz zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy.
  W trakcie spotkania Pna Grzegorz Lipka zaznajomił dzieci z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy, wypadku oraz spotkania niebezpiecznych owadów. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, gdzie udzielają pierwszej pomocy. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać jego wyposażenie. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć go z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki.  Spotkanie odbyło się   w przesympatycznej atmosferze.

  Serdecznie dziękujemy  Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sidzinie, a w szczególności panu Grzegorzowi  Lipka, za współpracę z naszym przedszkolem.

 • PRZEDSZKOLAKI W PIEKARNI ROGALIK

  PRZEDSZKOLAKI W PIEKARNI ROGALIK
  09.05.2018

  Dnia 9 maja  Przedszkolaki z grupy: "Pszczółki" i "Rybki" odwiedziły piekarnię ROGALIK J.Jaromin i S. Jaromin w Sidzinie.

  Dzieci z  wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Pan Jan Jaromin  oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni. Pokazał magazyn z mąką, opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie rogaliki przygotowane specjalnie dla nich, podczas wizyty w piekarni.Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Panu Janowi Jaromin  za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

 • KRAKOWSKA GRUPA RATOWNICZA W PRZEDSZKOLU

  KRAKOWSKA GRUPA RATOWNICZA W PRZEDSZKOLU
  26.04.2018

  W czwartek dzieci z wszystkich grup wiekowych  z naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniu z Krakowską Grupą Ratowniczą. 

  Celem spotkania było kształtowanie właściwych postaw i zachowań w trudnych dla człowieka sytuacjach zagrożenia zdrowia. Dzieci miały okazję poznać na czym polega praca ratownika medycznego, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalić wiadomości na temat bezpieczeństwa.

  Goście przybliżyli najmłodszym swoją codzienną pracę, przypomnieli ważne numery telefonów alarmowych i poinformowali, kiedy należy z nich korzystać. Ratownicy zademonstrowali między innymi jak wykonuje się sztuczne oddychanie, mierzy ciśnienie, jak podaje się tlen czy wykonuje inne czynności medyczne.

  Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w pokazowych zajęciach i zadawały wiele pytań. Dzieci mogły nie tylko obejrzeć sprzęt medyczny stosowany przez ratowników i obserwować wykonywanie prostych opatrunków, ale miały też okazję działać praktycznie- przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

  Przed budynkiem przedszkola, ku radości wszystkich przedszkolaków, stała karetka pogotowia ratunkowego -dzieci mogły zobaczyć z bliska wyposażenie karetki pogotowia. Przedszkolaki miały okazję dotknąć każdego z urządzeń, poznać jego działanie i sposób użycia, zadać nurtujące ich pytania.
  Spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości a także umiejętności praktycznych i na długo pozostanie w ich pamięc

  i.

 • DNI KSIĄŻKI - KSIĄŻKA I RÓŻA

  DNI KSIĄŻKI - KSIĄŻKA I RÓŻA
  24.04.2018

   Pani Małogorzata Wiertelczyk - Kierownik Gminnej  Biblioteki Publicznej  w Sidzinie  zaprasiła grupę "MOTYLKI" do udziału  w akcji  Dni Książki „Książka i Róża”. 

  Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. Podczas  spotkania Pani Gosia w ciekawy sposób przedstawiłam przedszkolkom Historię Polski. Dzieci poznały symbole narodowe oraz uczyły się poprawnego składania Flagi Polski. Na zakończenie spotkania Motylki wykonały zakładki do książek , które otrzymają w prezencie czytelnicy biblioteki. Dziękujemy Pani Gosi za miłe i ciekawe spotkanie.

   

   

   

 • WYCIECZKA DO RABKI-ZDRÓJ

  WYCIECZKA DO RABKI-ZDRÓJ
  20.04.2018

  Dnia 20 kwietnia przedszkolaki z grupy : „Motylki” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do Rabki-Zdrój. Była to wycieczka edukacyjno-rekreacyjna, podczas której dzieci odwiedziły CHATĘ ARTYSTYCZNYCH PRZYGÓD. W czasie  wizyty w MUZEUM  ZBÓJNIKÓW  i GÓRALI  dzieci  wzięły udział w warsztatach regionalnych, gdzie samodzielnie wykonały pamiątki. Dla chłopców wielką atrakcją było malowanie góralskich, drewnianych ciupag, a dziewczynki z wielką starannością ozdabiały drewniane serduszka i kotki. Prace wykonane przez dzieci będą dla nich z pewnością piękną pamiątką.

  Kolejnym punktem wycieczki był seans w Kinie Śnieżka. Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „PIOTRUŚ KRÓLIK”. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody więc na zakończenie wycieczki przedszkolaki udały się na PLAC ZABAW W PARKU ZDROJOWYM, gdzie  czekała na nich wspaniała zabawa. Pobyt na placu szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Tę wycieczkę przedszkolaki uznały za bardzo udaną i pełną pozytywnych wrażeń, czemu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

 • BUŁECZKI BIEDRONEK

  BUŁECZKI BIEDRONEK
  16.04.2018

  W  tym tygodniu dzieci z grupy " Biedronek" miały okazję poznać prcę piekarza ,  charakterystyczne elementy stroju i miejsca pracy dla tego zawodu. Zapoznały się z procesem powstawania pieczywa od samego ziarenka zboża do gotowego produktu. Poznały rodzaje tego przysmaku, a nawet samodzielnie wymieniały wyroby dostępne w piekarni." BIEDRONKI" samodzielnie przygotowały pachnące bułeczki. Dzieci własnoręcznie wyrabiały ciasto zapoznając się z jego składnikami.  Długo wyczekiwana degustacja wypieków zwieńczyła "pachnący" dzień przedszkolaków. Wszyscy długo pamiętać będą samodzielnie przygotowane smakołyki i rozchodzący się w całym przedszkolu cudowny zapach świeżych bułeczek.

 • PRZEDSZKOLE NA MEDAL - zagłosuj

  PRZEDSZKOLE NA MEDAL - zagłosuj

  PRZEDSZKOLE NA MEDAL Najlepsze przedszkola i nauczycielki, najsympatyczniejsze grupy maluchów - zagłosuj na PRZEDSZKOLE W SIDZINIE !!!

  Wielka akcja "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" poświęcona przedszkolom rozpoczęta! Które przedszkola są najlepsze w miastach i powiatach? Które nauczycielki są najbardziej lubiane przez dzieci i cenione przez rodziców? Która grupa przedszkolna jest najsympatyczniejsza? O tym zdecydują nasi Czytelnicy. Głosowanie wystartowało w piątek, 13 kwietnia

  PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW !!! (wysyłajac SMS pod podany numer)

  PRZEDSZKOLE W SIDZINIESMS pod nr 72355 o treści PL.378

  BOŻENA MIGAS - SMS pod nr 72355 o treści PN.858

   ZOFIA BYLICA -SMS pod nr 72355 o treści PN.875

  ► Przez najbliższe tygodnie maluchy i starszaki z małopolskich przedszkoli oraz ich nauczycielki będą gościć na łamach gazety i na stronach naszego serwisu internetowego. ► Pod koniec kwietnia do gazety dołączymy specjalne, pamiątkowe dodatki ze zdjęciami przedszkolaków. ► Osobno w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu oraz we wszystkich powiatach wybierzemy Przedszkole Roku, Nauczycielkę Przedszkola Roku oraz najsympatyczniejszą grupę przedszkolną. ► Czeka mnóstwo nagród nie tylko dla przedszkoli i nauczycielek, lecz przede wszystkim dla dzieci! 
   WIECEJ INFORMACJI W LINKU
  Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/przedszkole-na-medal/a/przedszkole-na-medal-najlepsze-przedszkola-i-nauczycielki-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow-zaglosuj-lub-zglos-swoich,13018140/?utm_source=FB&utm_medium=aliasprzedszkole&utm_campaign=PRZEDSZKOLE

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

  ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

  Słodkie konkursy, degustacje i prawdziwa czekoladowa tak dzieci z Przedszkola Publicznego w Sidzinie obchodziły 12.04.2018r. Światowy Dzień Czekolady. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na świecie. Do degustacji czekolady nikogo raczej namawiać nie trzeba. Dzieci z Przedszkola  bardzo cieszyły się z wyjątkowego, czekoladowego święta.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne w Sidzinie
  34-236 Sidzina 362
 • 18-26-73-189

  fax: 18-26-73-189

Galeria zdjęć

Środa 18.07.2018