Nawigacja

 • ZAPISY DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W SIDZINIE

 • TŁUSTY CZWARTEK

  08.02.2018

  Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. To stare porzekadło naszych przedszkolaków nie będzie dotyczyć bo dzisiaj na sniadanie każy ze smakiem zajadał pysznego pączka.

  Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne.  Od samego rana przedszkolaki z grupy Smerfy przygotowywały składniki na  pączki. Wyrabiały ciasto ( oczywiście przy pomocy Pani Haliny), wałkowały i wycinały elementy. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, „badania”, wąchania. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w TŁUSTY CZWARTEK pulchnego smakowitego pączka, co stanowi  wielowiekową  polską tradycję. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się w naszym przedszkolu. Takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.To był słodki dzień w przedszkolu. 

   

 • BAL KARNAWAŁOWY

  06.02.2018
  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą  przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.  W dniu 06.02.2018r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
  Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki spotakąły się w sali grupy Smery, wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich
  do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się  bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.
  Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo i wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.
  Po krótkiej przerwie na poczęstunek przygotowanych w salach  muzyka znowu porwała wszystkich do tańca
  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.
  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
 • PROJEKT EDUKACYJNO-PROFILAKTYCZNY

  02.02.2018

  "O RZECZACH WAŻNYCH Z GRZEGORZEM KASDEPKE"

  Projekt ma na celu wspierać emocjonalny rozwój dzieci poprzez kontakt z literaturą dziecięcą. Realizacja projeltu umożliwi dzieciom poznanie zasad dobrego wychowania oraz rozbudzenie twórczosci i fantazji. Przedszkolaki będą miały mozliwość porozmawiać o emocjach własnych i innych ludzi. Projekt rozwija  zainteresowania czytelnicze poprzez rozbudzanie w nich potrzeby obcowania z literaturą.

 • BAL KARNAWAŁOWY

 • W styczniu  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Kolędniczym  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie oaz GOKPTiS Bystra-Sidzina. Dzieci przebrane w piękne stroje wcieliły się w  aniołków, królów i pasterzy. Z wielkim  zaangażowaniem i przejęciem  śpiewały kolędy i pastorałki.  
  Za występy przedszkolaki zdobyły gromkie brawa, dyplom i słodkości. Dzieci wróciły do przedszkola uśmiechnięte, zadowolone i dumne z tak udanego występu. 
                                                                                Serdecznie gratulujemy.

 • Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.

  Spotkania takie w Przedszkolu Publicznym w Sidzinie odbywały się przez cały tydzień. 
  W każdej grupie wiekowej przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.
  Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.   

 • I PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  12.01.2018r. odbył się w naszym przedszkolu  I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy aby konkurs stał się tradycją naszego przedszkola!  Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup nagród dla uczestników konkursu 

 • Przekaż nam 1% podatku

  Drodzy Rodzice.

  Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego przedszkola. Środki pozyskane w ten sposób pomogą nam przeprowadzić dodatkowe prace remontowe lub zakupić zabawki bądź pomoce naukowe, a to przekłada się wprost na zadowolenie Waszych dzieci.

  Aby pieniądze trafiły do nas, w formularzu podatkowym PIT należy w odpowiednie pola wpisać właściwe dane.

  KRS: 0000052078
  Cel szczegółowy: PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W SIDZINIE 34-236 SIDZINA 362

  Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.

 • " Czerwony Kapturek"- przedstawienie teatrzyku "Kanon"

  Teatrzyk z Krakowa w naszym przedszkolu.

  Wczoraj - 8 stycznia dzieci obejrzały przedstawienie pt: "Czerwony Kapturek"- adaptację baśni Charlesa Perraulta, pełną zaskakujących, humorystycznych odnośników do rzeczywistości. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, starając się wpłynąć na jego przebieg. Z radością śledziły nieporadność wilka w trakcie przeobrażania się w babcię. Aktywnie kibicowały rezolutnemu Kapturkowi ,  odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości. Wesoły, pozbawiony przemocy spektakl uczy dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega je, by nie ufać nieznajomym oraz przybliża dzieciom piękno lasu i całej przyrody. To był mile spędzony czas w przedszkolu.

  Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Wiertelczyk-kierownikowi Biblioteki Publicznej w Sidzinie za sponsorowanie Teatrzyku.

 • PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘDNICZY

 • SPOTKANIE WIGILIJNE

  "Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”. Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim.

  Tradycyjnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dzieci z grupy "Pszczółek" uświetniły pięknym bożonarodzeniowym przedstawieniem. Pani dyrektor Barbara Krupa żłożyła wszystkim obecnym na uroczystości życzenia świąteczne. Gościliśmy w tym dniu byłych pracowników przedszkola. Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedliśmy do pięknego świątecznego stołu, na którym znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy. Piękne życzenia, kolędy, zapach choinki i wigilijnych potraw to magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości który zapanował w naszym przedszkolu. Aż szkoda, że wigilijny dzień jest tyko raz w roku, ale może przez to jest taki wyjątkowy.

 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE Z RODZICAMI

  W grudniu dzieci z naszego przedszkola  wraz ze swoimi paniami zaprosiły rodziców na warsztaty plastyczne, na których wspólnie zrobiły stroiki i ozdoby świąteczne.Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały piękne stroiki świąteczne  i kolorowe bombki. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. Kolorowe bombki zawisły na choinkach i z pewnością będą stanowią piękną świąteczną dekorację.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

   

 • MALI PRZYRODNICY

  SPOTKANIE Z LEŚNICZYM W NASZYM PRZEDSZKOLU

  Dzieci z Przedszkola Publicznego w Sidzinie spotkały się z Leśniczymi – Panem Mariuszem Frankiewiczem i Panem Rafałem Jabconiem z Nadleśnictwa Myślenice. Dla większości z nich było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśniczych  przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Oglądali także przywiezione eksponaty leśne – m.in. poroże  jelenia, sarny i łosia  itp. Leśnicy zostawili pokarm dla ptaków a przedszkolaki obiecały regularnie dokarmiać ptaki w ogrodzie przedszkolnym.

 • WESOŁYCH ŚWIAT

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  05.12.2017

  Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Sidzinie  pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

   

  5 grudnia,  tuż po śniadaniu, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość- Mikołaj.   Wszystkie dzieci powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Ten niezwykły Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki dla Mikołaja. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Oczywiście Mikołaj obiecał ,że wróci do nas za rok.!!!

 • HOKUS POKUS, CZARY MARY...

  30.11.2017

  „Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary” 30 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci poznały zwyczaje i wróżby związane z tym świętem. Impreza przebiegała w niezwykle magicznym nastroju. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce, wróżyliśmy swoją przyszłość, układaliśmy buty, laliśmy wosk i tańczyliśmy z balonami. To niezwykłe, bajkowe spotkanie, pełne tajemniczości i wrażeń z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  27.11.2017

  W poniedziałek  27 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy.

  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, w specjalnie przygotowanej na tę okazję misiowej krainie. Poznały historię misiowego święta, wspólnie uczyły się piosenek i wierszy o Misiu.

  Przedszkolaki bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj Pluszowego Misia”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano również wiele innych atrakcji, takich jak: zabawy ruchowe i gimnastyka z misiami, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek a także degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejne Święto Pluszowego Misia.

 • PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE LALEK RABCIO

  20.11.2017

  Dnia 20 listopada "Biedronki" i "Smerfy" wybrały się do Rabki-Zdrój.Była to wycieczka edukacyjna, podczas której nasze przedszkolaki miały możliwość odwiedzić TEATR LALEK RABCIO .

                W teatrze dzieci obejrzały przedstawienie pt. Pchła Szachrajka. Jest to jedna z najbardziej znanych bajek dla dzieci Jana Brzechwy. Błyskotliwa, inteligentna i pełna elegancji  tytułowa  bohaterka  umiejętnie steruje  innymi, z właściwą  sobie złośliwością wykorzystując słabości otoczenia. Mała Pchła musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki i ostatecznie zmienia się w przykładną oraz godną naśladowania  postać. Przedszkolaki żywo reagowały na zabawne i dramatyczne sceny podczas spektaklu. Brawa  dla aktorów po przedstawieniu i opowiadanie wrażeń w przedszkolu najlepiej świadczą o emocjach dzieci.  Spotkanie z prawdziwym teatrem jest dla przedszkolaków wielkim przeżyciem dlatego warto już w najmłodszym wieku zachęcać je do odwiedzin tego miejsca  i przekazywać im zasady pobytu w teatrze.

                

 • POZNAJEMY ARTYSTÓW-SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM

  16.11.2017

  Dzieci  naszego przedszkola spotkały się z Panem Bartkiem Trzopem, który  zajmuje się rzeźbą. Wyjątkowy gość pokazał naszym dzieciom rzeżby i płaskorzeźby.Przedszkolaki miały okazję zobaczyć pracę artysty od podstaw, a więc wybór odpowiedniego drewna, bezpośrednio doświadczyły umiejętności rozpoznawania drewna, poznały rozmaite dłuta do rzeźbienia i sztukę rozplanowania pracy, figury, którą chce się wykonać. Dzieci pod okiem Pana Bartka miały mozliwość spróbować rzeźbić w drewnie. Było to kolejne niezywkłe spotkanie w przedszkolu z serii spotkań z ciekawymi ludźmi.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne w Sidzinie
  34-236 Sidzina 362
 • 18-26-73-189

  fax: 18-26-73-189

Galeria zdjęć

Niedziela 25.02.2018