• Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

• 25.06.2021r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.  Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście i Dyrekcja przedszkola docenili to gromkimi brawami.

Dziękujemy dzieciom za ten wspaniały rok oraz rodzicom za zaangażowanie i owocną współpracę.

Z okazji wakacji Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

• „Pożegnania nadszedł czas”- pożegnanie starszaków.

• Przedszkolaki i ich rodzice, w czwartek 24 czerwca, spotkali się, na uroczystości pożegnania przedszkola. Podczas uroczystości Liski pięknie podziekowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzone lata.

Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze. To dla nich młodsi koledzy dedykowali program artystyczny – wspólnie śpiewali piosenki na pożegnanie i prezentowali wakacyjne inscenizacje.

Wszystkim absolwentom życzymy udanych wakacji, samych sukcesów i radości na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Wycieczka do Rabkolandu.

• 16 czerwca Smerfy wraz z rodzicami odwiedziły park rozrywki "Rabkoland" w Rabce Zdrój . Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji: bajkowe światy Doliny Trzmiela oraz Wioski Wikingów, gdzie dzieci zawarły fascynującą znajomość z historią oglądaną z oryginalnej perspektywy Kopalni Złota albo Łodzi Wikinga. Ogromną frajdę sprawiły im zjeżdżalnie, górskie kolejki, karuzele oraz Latający Autobus . Czas szybko minął i po aktywnie spędzonym dniu wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

• DZIEŃ DZIECKA.

• Pierwszego czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień − Dzień Dziecka. W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym Przedszkolakom liczne gry i zabawy: była muzyka, dużo balonów i bańki mydlane. Tego wyjątkowego dnia gościliśmy w przedszkolu postacie bajkowe, był Kubuś Puchatek, Klaun, Osiołek, Panda i Krówka. Wszystkie dzieci z radością i wielkim entuzjazmem tańczyły ze swoimi ulubieńcami.  Do tego odrobina smakołyków, upominki dla każdego i już wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy GOKPTiS oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka.

• DZIEŃ MAMY I TATY.

• Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 26.05.2021r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

• NARODOWY SPIS POWSZECHNY.

• Gminne Biuro Spisowe informuje, iż od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Rachmistrzowie spisowi na terenie Gminy Bystra-Sidzina rozpoczęlijuż pracę i ze względu na obecną sytuację epidemiczną, nie mogą prowadzić wywiadówbezpośrednich z mieszkańcami, tylko będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. W przypadkuuzasadnionych wątpliwości, co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, możnaskontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina lubmożna zadzwonić na policję. Nadal można spisywać się przez Internet lub infoliniępod numerem – 22 279 99 99, można również spisać się w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina,gdzie funkcjonuje specjalnie przygotowane w tym celu stanowisko komputerowe.Udział w spisie jest obowiązkowy, wynikający z ustawy o narodowym spisiepowszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

• KONKURS

• Uwaga! Konkurs dla przedszkoli, szkół i parafii.

Hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbacie o środowisko.

Do wygrania są bony do sklepu o różnej wartości.

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Zgłoszenia zbierane są do 21 maja.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj - https://maludas.pl/konkurs