RAMOWY ROZKŁAD DNIA
RAMOWY ROZKŁAD DNIA
PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W SIDZINIE
GODZINY
RODZAJ ZAJĘĆ
CZEŚĆ PORANNA
630-800
Schodzenie się dzieci-grupy łączone. Praca o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensującym i wychowawczym. Zabawy indywidualne i w grupach. Korzystanie z gier i układanek stolikowych. Zabawy wg zainteresowań dzieci z uwzględnieniem rozwoju procesów poznawczych. Czynności dowolne podejmowane przez dzieci i inspirowane przez nauczycieli.
800-900
Zabawy wg inwencji dzieci, w kącikach tematycznych przy niewielkim udziale nauczyciela. Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe wynikające z własnej aktywności i potrzeb dziecka. Praca indywidualna i grupowa z dziećmi, zajęcia rozwijające i stymulujące wszechstronny rozwój dziecka. Zajęcia dodatkowe wynikające z planu (j. angielski, rytmika, religia, logopedia). Czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.
900-930
Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałość o zdrowie. Eksponowanie pracy dyżurujących dzieci.
CZĘŚĆ GŁÓWNA
930-1200
Zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o podstawę programową i przyjęty program wychowania przedszkolnego, rozwijający aktywności dziecka w różnych sferach. Wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka -zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ciekawości, aktywności i samodzielności. Spacery, wycieczki oraz pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy organizowane i swobodne, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka. Zajęcia dodatkowe wynikające z planu (j. angielski, rytmika ,religia, logopedia).
1200-1230
Czynności organizacyjno-porządkowe. Wdrażanie do samoobsługi. Pogadanki na temat zdrowego sposobu odżywiania się. Obiad.
CZĘŚĆ POOBIEDNIA
1230-1530
Zabawy relaksacyjne. Wyciszenie dzieci za pomocą wybranych technik relaksacyjnych. Samodzielna zabawa dzieci - podejmowanie różnorodnych form działania przy niewielkim udziale nauczyciela. Praca z dzieckiem o indywidualnych potrzebach rozwojowych. Wspomaganie i korygowanie rozwoju – praca z dziećmi z deficytami rozwojowymi oraz praca z dzieckiem zdolnym. Zajęcia dodatkowe wynikające z planu (j. angielski, rytmika, religia, logopedia). Aktywność własna dzieci, zabawy ruchowe w sali i na powietrzu. Kontakty indywidualne z rodzicami. Czynności porządkowe w sali. Rozchodzenie się dzieci.