• „Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę! 2022”

• Dzieci z Przedszkola Publicznego w Sidzinie wzięły udział w akcji ekologicznej „Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę! 2022”.  Jej organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.   Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Małopolski,  ich odpowiedzialności za środowisko naturalne, kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej, zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych, odpowiedzialności za stan środowiska, przeniesienie postaw na praktykę codzienną, oraz propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie, na świeżym powietrzu.

Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko zbiórka śmieci, ale głównie zmiana nawyków w codziennym życiu (segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami).

Przedszkolaki zaopatrzene w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyły w akcji ekologicznej. „Wielkie sprzątanie” rozpoczęło się pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy dzieci były imponujące. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał dzieciomnw do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

• WYNIKI REKRUTACJI

• Informujemy, iż wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski zostały przyjęte do PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W SIDZINIE na rok szkolny 2022/2023.

• Teatrzyk w przedszkolu.

• 04.04.2022r. odwiedził nas Teatr Chrząszcz w Trzcinie ze spektaklem pt. "Puk,puk". Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim było słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Głównymi bohaterami byli: pocieszna Kaczka, której partnerował strachliwy Mamut. Kaczka marzyła, żeby polecieć na chmurę, a Mamut był bardzo ostrożny i bał się, że Kaczka wyginie od tych prób tak jak reszta jego gatunku. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawił ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka była otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawiał się zmian, Kaczka najpierw działała, a później myślała, a Mamut odwrotnie.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl, nie zabrakło również dawki dobrego humoru, a także  śpiewanych piosenek.