• "Kultura bez barier".

• 23 maja Smerfy wyruszyły na wycieczkę do Skansenu w  Sidzinie, aby wziąć udział w projekcie unijnym „Kultura bez barier”. Podczas pikniku przedszkolaki integrowały się z osobami z niepełnosprawnościami, bawiły z tłumaczem języka migowego, uczestniczyły w warsztatach glinianych, robiły placki z blachy oraz wysłuchały pouczającego wykładu pt.”Dary Ziemi”. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Bystra-Sidzina oraz Skansenowi w Sidzinie - Muzeum Kultury Ludowej za zaproszenie.

• Warsztaty "Druk 3D".

• 16 maja wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych "Druk 3D". Przedszkolaki obserwowały pracę  "otwartych" drukarek, więc każdy uczestnik  mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. Podczas warsztatów zostały przekazane wiadomości o technologii druku, filamentach, ich powstawaniu oraz o możliwościach wykorzystania wydruków z drukarki 3D.

• "Od morza, aż do Tatr - to Polska, to mój świat..."

•  W dniu 5 maja 2023r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu - Przedszkolaki z powagą i dumą zaśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Grupa JEŻYKI przygotowała przedstawienie. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.