• Ćwiczenia ewakuacyjne.

• W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 31 października o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sidzinie, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Po ewakuacji wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną.

• Baśniowa Kapela

• 26 października zagościł u nas fantastyczny duet muzyczno - teatralny "Baśniowa Kapela". P.Dorotka i p.Adam przedstawili nam piękne przedstawienie pt. "Pierwsze koty za płoty". Dzieci z wielkim entuznajzmem uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu piosenek. Na pożegnanie „Baśniowa Kapela” zostawiła dla nas upominek – kolorowanki i płytę CD z najnowszym piosenkami.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich pracowników naszego przedszkola, którzy w swojej codziennej pracy dbają by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze, a także by miło i bezpiecznie spędzały tu czas…Z okazji Dnia Nauczyciela przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

Święto Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu obchodzono  bardzo uroczyście. Na akademię przybyli zaproszeni goście, emerytowi pracownicy przedszkola oraz  reprezentantki Rady Rodziców.  Pani Dyrektor Zofia Bylica złożyła wszystkim nauczycielom oraz personelowi przedszkola życzenia od Pan Wójta Stanisława Tempki. Były to  słowa podziękowania za profesjonalizm i rzetelną pracę oraz zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków. Wiersze i piosenki, które popłynęły od grupy RYBKI wyrażały podziękowanie za troskę, opiekę i edukację. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez Panią Dyrektor nagród nauczycielom. Wszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów.

• SPEKTAKL MUZYCZNY

•

Dnia 10 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce aby obejrzeć spektakl  muzyczny.  "Piękna i Bestia" to niezwykła, ponadczasowa baśń wnosząca mądre przesłanie o tym, że prawdziwe piękno nie zawsze jest widoczne na zewnątrz. Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii i prawd o życiu, zrealizowana na tle poruszającej wyobraźnię scenografii. Przedstawiona historia zapewniła moc niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Mamy nadzieję, że edukacja teatralna wpłynie pozytywnie na rozwój kreatywności naszych przedszkolaków.

• Energia odnawialna - warsztaty naukowe.

• ,,Energia odnawialna” - warsztaty dla przedszkolaków, dzieki którym dzieci dowiedziały się: gdzie powstaje prąd i jak trafia do naszych domów;  poznały różne rodzaje źródeł energii;  brały czynny udział w eksperymentach: zasilanie lampki za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemiana energii słonecznej w ruch wiatraka;  uczestniczyły w sesji zdjęciowej " Mali badacze". Dla naszych przedszkolaków były to bardzo wartościowe i pouczające warsztaty.

• XXI Przegląd Recytatorski im. Katarzyny Kracik.

• 5 października 2023 roku, odbył się XXI Przegląd Recytatorski poświęcony Katarzynie Kracik, która swym życiem i twórczością dała dowód swej niezwykłości. Jak co roku Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego, wzięły udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Laureaci konkursu recytatorskiego:

Aleksandra Chorążak - wyróżnienie w kategorii gadka

Zofia Kulak - wyróżnienie w kategorii wiersz

Sebastian Trzop - nagroda za wzięcie udziału

Karolina Kordel - nagroda za wzięcie udziału

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za reprezentowanie naszego przedszkola i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

• 6 BIEG PO ZŁOTĄ LATARKĘ.

• Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Sidzinie wzięły udział w 6 BIEGU PO ZŁOTĄ LATARKĘ, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie.

Laureaci:

- Kacper Tempka 1 miejsce;

- Karolina Kordel 2 miejsce;

- Igor Stramek 3 miejsce;

- Pani Monika Kordel 4 miejsce;

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.