• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa                i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• FINAŁ AKCJI “HERBATKA DLA SENIORA”

• Po raz kolejny w naszym przedszolu została zorganizowana akcja charytatywna „Herbatka dla Seniora”. W ramach inicjatywy cała społęczność przedszkolna  zbierała różnego rodzaju herbaty dla Seniorów, aby następnie przekazać je na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Łętwni.

Społeczność przedszkolna z wielkeim zaangażowaniem przyłączyła się do akcji.  Zebrana została bardzo duża ilość herbat, kaw i słodyczy i itp.

Akcja miała na celu integrację międzypokoleniową, docenienie roli Seniorów w społeczeństwie oraz kształtowanie u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że przez taki gest umilimy życie Seniorom.

• Spotkanie z Panem Leśniczym w przedszkolu

• W piatek, 12 stycznia  gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłego gościa - Pana leśniczego, Mariusza Frankiewicza. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., że głównym zadaniem leśniczego jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimowym. Pan Mariusz opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia, borsuka, sarny , bobra) zamieszkujących nasze lasy. Dzieci  Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu lesniczemu. Spotkanie z  pewnością uwrażliwiło dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią. Dziękujemy Panu leśniczemu za ciekawą lekcję przyrody!