• ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

• ​​​​​​​​​​​​

Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie

24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia przedszkola. Tego dnia najstarsze dzieci żegnały się ze swoimi paniami, całym personelem, a także młodszymi kolegami i koleżankami. Starszaki poprzez wiersze i piosenkę podziękowały wszystkim  za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Następnie dzieci z grupy RYBKI pożegnały starszych kolegów pięknymi wierszami tańcami i piosenką, a także wręczyły im drobne upominki. Za swój piękny występ wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa i pochwały. Po programie artystycznym Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i książki. Życzymy Wam DRODZY ABSOLWENCI POWODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW W SZKOLE!

• "Sówki" w kopalni soli

• 21 czerwca dzieci z naszego przedszkola zwiedzały Kopalnię Soli w Wieliczce. Na początku wycieczki przedszkolaki pokonały drewniane schody następnie przemierzając ciemne korytarze podziwiały solne piękno. Wszyscy uważnie słuchali ciekawostek historycznych oraz związanych z Wieliczką legend opowiadanych przez panią przewodnik. Ciekawych wrażeń dostarczył również wyjazd na powierzchnię windą górniczą.

• Dzień Rodziny w grupie Biedronki

• Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji,  przedszkolaki z grupy BIEDRONKI zaprosiły swoich najbliższych na rodzinny piknik .

Spotkanie rozpoczęło od programu artystycznego. Przedszkolaki już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie w swoich grupach do występów artystycznych przed rodzicami, którymi chciały wyrazić swoją ogromną miłość i wdzięczność rodzicom za ich trud, oddanie i poświęcenie, jakie wkładają w codzienną opiekę i wychowanie nad nimi. Po części artystycznej przedszkolaki odśpiewały głośno rodzicom „Sto lat”, a następnie wręczyły wykonane kwiaty, laurki oraz drobne upominki.

Następnie nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Rodziny zasiadły na swoich piknikowych kocach, aby napić się kawy, herbaty, spróbować przyniesionych przekąsek. Nie zabrakło zabaw, tańców, wspólnych rozmów. Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej przedszkolnej rodzinie. Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim za przybycie, miłą atmosferę oraz wspólną zabawę.

• ZAKOŃCZENIE ROKU 2021/2022

• 24.06.2022r. odbyło sie uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książki przygotowane przez młodszych kolegów i  drobne upominki. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia.

Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

• Dzień Dziecka 2022r.

•  Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. W Polsce obchodzone jest 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.

W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji.

Wszystkiego najlepszego naszym przedszkolakom składają wszyscy pracownicy przedszkola.

• DZIEŃ RODZINY.

•  27 maja przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola, aby wspólnie świętować Dzień Matki oraz Dzień Ojca.  Dzień ten jest ważny dla każdego człowieka,  również dla dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby stał się on wyjątkowy.

Dzieci przedstawiły swoim rodzicom inscenizację związaną tematycznie z obchodzonym świętem. Przedszkolaki  złożyły życzenia i wręczyły wcześniej przygotowane prezenty najwspanialszym rodzicom na świecie. Podczas wręczania upominków zarówno dzieciom jak i rodzicom uśmiech nie schodził z ust, a zaraz po tym odbył się poczęstunek w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze.

• Wcieczka do parku rozrywki „Dinozatorland” w Zatorze

• Pod koniec maja dzieci z grup: Tygryski, Biedronki i Rybki wybrały się do Dinozatorlandu.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale, w pełni korzystając ze wszystkich atrakcji. Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu, pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy wyjazdu udali się do czekającego autobusu, którym bezpiecznie wrócili do Sidziny. Czas wspólnie spędzony, pozostawił niezapomniane wrażenia.