• Remont sali Smerfów

W listopadzie 2022 roku została wyremontowana sala Smerów.

Efekt widoczny na zdjęciach.

Remont został wykonany dzięki hojności i zaangażowaniu wielu osób.

SERDECZNIE WSZYSKIM DZIĘKUJEMY !!!

SPONSORZY:                                                                                        WYKONAWCY:

- Adam Gałka                                                                                         - Mateusz Figura ( Firma Adamiec-Bud)

- Andrzej Gałka                                                                                      - Mirosław Sępek

- Państwo Lipiakowie                                                                             - Karol Kubiś

-Tomasz Tempka                                                                                   - Mirosław Dudek

- Jadwiga Podczerwińska                                                                      -Tomasz Hopciaś

- osoby anonimowe.                                                                              - Kinga Palarczyk

- Marcin Zagajski

- Mariola Szpak

- Monika Kordel

- Agnieszka Kostka-Tempka

- Anna Talapka

- Zofia Bylica

- Bożena Migas

- Ewelina Zagajska

- Julia Zagajska.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka.

Od tego dnia staje się ono pełnoprawnym przedszkolakiem. Dnia 24.11.2022 dzieci z grupy Jeżyki stały się prawdziwymi przedszkolakami Przedszkola Publicznego w Sidzinie. Uroczystości pod hasłem „W naszym kochanym przedszkolu” obejmowały część artystyczną, podczas której dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki, tańce oraz zagrały na instrumentach. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor przyjąła dzieci do grona społeczności przedszkolnej, kładąc każdemu dziecku na ramię duży ołówek.To oficjalne pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka, po którym następuje uroczysta przysięga. Następnie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Na koniec ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Był to dzień pełen wrażeń i radości.

• Andrzejki 2022r.

• 25 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

• Mobilne Planetarium

• Do naszego przedszkola przybyło Mobilne Planetarium, które zabrało naszych przedszkolaków w niezwykłą kosmiczną podróż. W specjalnej kopule wyświetlony został film, o przygodach Pana Książki, zabierającego dzieci w niezwykłą podróż, po kosmosie, bez wychodzenia z przedszkola. A to wszystko za sprawą niezwykle realistycznych projekcji, pobudzających wyobraźnię dzieci. Przedszkolaki mogły wejść do świata pełnego tajemnic, odkrywać niepowtarzalne widoki kosmosu z bliska Ta inspirująca podróż po Wszechświecie była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń, które z pewnością na długo zagoszczą w ich pamięci.

• "Szkoła do hymnu".

• W przeddzień narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada, o symbolicznej godz. 11.11. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Sidzinie uroczyście odśpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Tym samym po raz kolejny uczestniczyły w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. Jej celem jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie postawy patriotycznej.

• 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości.

• Dnia 7 listopada 2022 r. w  Przedszkolu w Sidzinie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowała grupa Smerfy. Uroczystość przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci tematyką patriotyczną, opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.