• Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę.

• W piątek, 21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły w akcji "Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę". Przedszkolaki z wszystkich grup wyposażone w worki na odpady i rękawiczki wyszły, by posprzątać nie tylko najbliższe otoczenie przedszkola, ale także okolicę. Efektem ich działań było zebranie bardzo dużej ilości śmieci zalegających w przydrożnych rowach i na terenach zielonych. Mamy nadzieję, że ta akcja pomogła uświadomić dzieciom, jak ważne jest dbanie o przyrodę.

• Spektakl pt. " Odważny Pastuszek".

• 18.04.2023r. odwiedził nas Teatr Eden ze spektaklem pt. „ Odważny Pastuszek”.

Bohaterem przedstawienia był pasterz Dawid, który dzięki swojej odwadze pomógł Królowi zapanować nad  złym humorem.

Dzieci dowiedziały się, że nie warto się gniewać, a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.

Wszyscy z zainteresowaniem i uwagą słuchali bohaterów, a także przeżywali z nimi ich przygody. Aktorzy bardzo szybko nawiązali kontakt z widownią, prowadząc rozmowy oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania i zgłaszały się do zabawy, tańczyły przy muzyce i śpiewały piosenki.

• Warsztaty robienia świec z wosku pszczelego

• 14 kwietnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach robienia świec z wosku pszczelego. Warsztaty prowadzone  były przez Pana Krzysztofa Janik i Panią Elżbietę Janik.  Dzieci poznały różne ciekawostki z życia pszczół oraz właściwości i zastosowanie wosku wytwarzanego przez te owady. Następnie każdy samodzielnie, krok po kroku wykonał naturalną świecę. Te zajęcia z całą pewnością można zaliczyć do pachnących oraz twórczych!