• Europejski Dzień Sportu w przedszkolu

• W ramach Europejskiego Dnia Sportu , który obchodziliśmy od 30 września , wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w przygotowanych grach i zabawach sportowych. Głównym celem akcji było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. W trosce o zdrowie naszych dzieci, wykorzystaliśmy ten  czas i zorganizowałyśmy naszym pociechom ciekawe formy aktywności ruchowej. Teraz każdy przedszkolak wie, że zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. A zdrowy trybu życia to ruch oraz odpowiednio zbilansowana dieta.

• EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU.

• 30 września (piątek) nasza placówka obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

• BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE. SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów Przedszkola Publicznego w Sidzinie. Dlatego też od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństw, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednak prawdziwym i wiarygodnym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest pan policjant. Dnia 23.09.2022r. W naszym przedszkolu pojawił się niecodzienny gość był to policjant z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej z przyjacielem  dzieci – SMOKIEM Tematem spotkania było bezpieczeństwo wychowanków na drogach lecz nie odbyło się bez pytań dzieci dotyczących pracy policjanta. Pan Policjant na wstępie opowiedział przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakimi dysponuje policjant w swojej codziennej pracy tj. lizak, krótkofalówka, czapka, elementy odblaskowe na ubraniu, kajdanki, które wzbudzały najwięcej emocji wśród przedszkolaków i wędrowały z rąk do rak.Następnie pan policjant wyjaśnił zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze. Mówił o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dzieci z wielką uwagą słuchały wypowiedzi pana policjanta. Ich postawa była naprawdę wzorowa. Wierzymy, że tego typu spotkania mają na celu wyrabianie wśród dzieci właściwych nawyków oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do przedszkola. A Pan Policjant będzie się kojarzył przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do którego zawsze i w każdej sytuacji może zwrócić się o pomoc. Serdecznie dziękujemy panu Policjantowi za wspaniałą współpracę i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez naszych wychowanków na temat ruchu drogowego  oraz wykazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

20 września na dzieci z Przedszkola Publicznego w Sidzinie czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się: gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, robienie tatuaży czy zabawy z bańkmi mydlanymi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku - przygotowanego przez rodziców naszych przedszkolaków.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy.

• Pani Barbara Krupa- dyrektor Przedszkola Publicznego w Sidzinie kończy kadencję.

• Pani mgr Barbara Krupa- dyrektor Przedszkola Publicznego w Sidzinie kończy kadencję. Za dotychczasową pracę podziękowali jej przedstawiciele Gminy Bystra-Sidzina, Rodzice, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola.

1 września  odbyło się uroczyste pożegnanie z funkcją. Z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które Pani poświęciła pracy na rzecz Przedszkola.

Od 1 września "stery" w Przedszkolu przejeła Pani mgr  Zofia Bylica. Życzymy powodzenia!!!.