• Wigilia w przedszkolu.

• Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz stroiki.

W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

O wyznaczonej godzinie w sali zebrały sie wszystkie dzieci, personel przedszkola, emerytowani pracownicy przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła najlepsze bożonarodzeniowe życzenia, następnie była część artystyczna, przygotowana przez grupę Pszczółki. Na koniec wszyscy wspólnie zasiedliśmy, aby spróbować świątecznych specjałów: barszczu , pierogów, rybnych specjałów i wielu innych pyszności. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

• Teatr Kamishibai.

• 15.12.2022r. w przedszkolu gościliśmy Panią Izabelę Leśniak , która przeniosła nas w świat magicznego teatru Kamishibai.

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Ta magiczna metoda wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię butai, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Obrazy są prawdziwymi działami sztuki. Prezentowane bajki wprowadzają atmosferę wyciszenia, zadumy, refleksji.

Prezentowane bajki integrują wsłuchaną społeczność wokół prezentowanej treści i ilustracji. Jednoczą grupę wokół wspólnego tematu. Przedstawiane treści wprowadzają w świat wartości i piękna, porządkują posiadaną wiedzę. Otwierają na dobroć, życzliwość, drugiego człowieka i świat przyrody oraz jej piękno. Kształtują system wartości i wrażliwość na otaczający świat.

• Kiermasz bożonarodzeniowy.

• 11.12.2022r. - tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - odbył się kiermasz, podczas którego Rada Rodziców wraz z Panią Dyrektor sprzedawali pierniczki upieczone przez Rodziców dzieci oraz Panie Kucharki. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby dzieci.

Dziękujemy Ks. prob. Józefowi Bafia za udostępnienie miejsca przed kościołem parafialnym w Sidzinie oraz wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę.

Dyrektor Przedszkola i Rada Rodziców.

• Mikołajki w przedszkolu.

• 5 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, miły i rozmowny. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!