• Gminny Konkurs Recytatorski.

• 28.02.2024r. odbył się XXIV Gminny Konkurs Recytatorski dla klas 0 - II w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Bystra-Sidzina w Sidzinie. Dzieci recytowały poezję i wybrane fragmenty prozy. Spośród 54 uczestników konkursu II miejsce zajął nasz przedszkolak - Kacper Bogacz, tym samym kwalifikując się do kolejnego - powiatowego etapu konkursu, który odbędzie się w Makowie Podhalańskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a Kacperkowi życzymy powodzenia podczas kolejnych zmagań konkursowych. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Dziękujemy GOKPTiS za ufundowanie nagród, słodki poczęstunek oraz super zabawę.

• Eliminacje do konkursu recytatorskiego!!!

• W związku z ogromnym zainteresowaniem Konkursem Recytatorskim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Bystra-Sidzina , w Przedszkolu Publcznym w Sidzinie zorganizowane zostały przesłuchania i eliminacje do powyższego konkursu.

28 marca w przedszkolu dzieci recytowały wybrane wiersze. Poziom uczestników okazał się bardzo wysoki. Po burzliwych naradach jury w składzie: Pani Małgorzata Wiertelczyk , Pani Katarzyna Ryś oraz Pani Bernadetta Motor-Grelok wyłoniło 17 reprezentantów do udziału w nadchodzącym konkursie. Wszystkie dzieci uczestniczące w eliminacjach otrzymały dyplomy i upominki za wspaniałą recytację oraz trud włożony w przygotowanie do przesłuchań. Brawo!

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 7 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sal balowej . Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy Panią Anetkę Obyrtał  – animatorkę, która  w stroju klauna,  prowadziła bal oraz zachęcała wszystkich do tańca. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Przedszkolacy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”   ,,krasnoludek” i inne . Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej Balu. Jednym słowem zabawa na 102!

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Każdy na pamiątkę z baliku otrzymał kolorowy balon. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunu dla dzieci. Kolejny bal karnawałowy już za rok!