• WOSKOWA PSZCZOŁA

• WARSZTATY PSZCZELARSKIE "WOSKOWA PSZCZOŁA".

Dzieci uzyskały odpowiedzi na pytania: Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Dzieci dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy (zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów). Praktyczną część warsztatów uwieńczyło przygotowanie przez przedszkolaków wyjątkowej świeczki z wosku pszczelego. Zajęcia wywołały u dzieci żywe emocje oraz szerokie uśmiechy na ich twarzach. Dziękujemy, Woskowa Pszczoła za wtajemniczenie Nas w magiczny świat pszczół.

Dziękujemy Radzie Rodziców Przedszkola za ufundowanie warsztatów dla dzieci.

• II KONKURS RECYTATORSKI POEZJI DOROTY GELLNER.

• 14.03.2024 w naszym Przedszkolu  odbył się konkurs recytatorski poezji Doroty Gellner.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności  recytatorskich dzieci.

Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i  pięknie recytowały wierszyki.

Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali nagrody.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a naszym przedszkolakom uczestniczącym w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Cyberprzemoc - spotkanie z policjantem.

•

13.03.2024r. gościliśmy w przedszkolu asp. szt. Wojciecha Copija Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy oraz negatywne skutki korzystania z urządzeń z dostępem do internetu przez dzieci. Pan Policjant nakreślił rodzicom kilka zasad, jak należy chronić najmłodszych przed cyberprzemocą, mówił również o konieczności kontrolowania treści oglądanych i udostępnianych przez dzieci oraz wskazał gdzie należy szukać pomocy, jeśli jesteśmy ofiarami przemocy lub oszustwa w internecie. Dziękujemy Panu Policjantowi za pouczający wykład.

• Dzień Kobiet.

• 8 marca to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W naszym przedszkolu w piątek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki od chłopców oraz kwiaty. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku. Uśmiechnięte buzie świadczyły o miło spędzonym czasie.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech...

• Wygrana w konkursie "Układ taneczny do piosenki Mam Chusteczkę".

• Przedszkolaki z grupy PROMYCZKI mogą być dumni ze swojego osiągnięcia! Wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie „Układ taneczny do piosenki Mam chusteczkę” . Konkurs organizowany był w ramach programu edukacyjnego Czyściochowa Akademia. Zadaniem konkursowym było stworzenie układu choreograficznego do piosenki “Mam chusteczkę”.  Promyczki świetnie się bawiły podczas wymyślania kroków i układu  do piosenki, przyniosło im to wiele zabawy i radości. Jakże miłym zaskoczeniem okazało się zwycięstwo w konkursie. Promyczki otrzymały nagrody: dyplomy i gry memo  z bohaterami Czyściochowa. Gratulujemy!!!

• Spektakl ekologiczny "Drzewo życia"

• Burmistrz Suchej Beskidzkiej zaprosili przedszkolaków z powiatu suskiego na spektakl ekologiczny " Drzewo życia" w wykonaniu Aktorów Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

6 marca nasze przedszkolaki z grupy RYBKI wybrały się do Centrum Kultury i Filmu im Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej na interaktywny spektakl ekologiczny „Drzewo Życia ”. Spek­takl opowiadał o losach starej Gazety Emilii, sympatycznego pieska Rysia, a także o pot­worze Gał­ganie oraz mądrym Drzewie Życia. Emilia i Rysiek postanaw­iają zawal­czyć o otacza­jący ich świat i poszukać starego drzewa, które wie jak dbać o środowisko, jak seg­re­gować śmieci i zapo­b­ie­gać smogowi oraz jak pozbyć się strasznego pot­wora Gał­gana.

Podczas spektaklu dzieci nauczyły się, jak ważne jest dbanie o środowisko nat­u­ralne i naszą plan­etę.  Przy­bliżono im poję­cia takie jak recyk­ling i seg­re­gacja odpadów.  Przed­staw­ione zostały kon­sek­wencje zanieczyszczeń powi­etrza i wody oraz ich wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

Inter­ak­ty­wna forma spek­taklu zachęca dzieci do udzi­ału w przed­staw­ie­niu, co rozwija ich wyobraźnię oraz umiejęt­ność współdzi­ała­nia w grupie. Dzieci nauczyły się prak­ty­cznych umiejęt­ności, takich jak seg­re­gacja śmieci, rozpoz­nawanie różnych rodza­jów odpadów czy sposoby min­i­mal­i­zowa­nia zuży­cia surow­ców.

Po spektaklu Starosta Suski Józef Bałos wręczył Przedszkolakom hotele dla owadów.  Serdecznie dziękujemy i obiecujemy, że nasz hotel znajdzie się w miejscu, gdzie zapewni schronienie owadom.

• Wiersz: "Zdrowie na zielono"

• Mamy recytatorski sukces!!

II miejsce:

Gabriel K. (4 lata)

Przedszkole Publiczne w Sidzinie

Wiersz: "Zdrowie na zielono"

123 dzieci z z 53 przedszkoli z województwa małopolskiego wzięło udział w konkursie recytatorskim „Zdrowie” w ramach Festiwalu KultURO 2023!

GRATULACJE i ukłony.