• Warsztaty integracyjne.

• 25.10.2022r. odbyły się warsztaty integracyjne, które poprowadziła Pani Danuta Rusin - trener mentalny, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Tęczowa Kraina. W warsztatach udział wzięli wszyscy pracownicy przedszkola oraz rodzice. Dzięki zabawom, mogliśmy odetchnąć od codziennych obowiązków oraz kreować pozytywne relacje pomiędzy pracownikami i rodzicami. Elementem spotkania był wykład, którego mottem przewodnim była sentencja, że " marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia". Warsztaty oraz miła atmosfera, która nam towarzyszyła, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy za świetną zabawę oraz pouczający i motywujący wykład.

• Laureaci konkursu recytatorskiego.

• 20.10.2022r. w Spytkowicach odbył się XX Przegląd Recytatorski im K. Kracik. W kategorii wiersz dyplomy otrzymali: Rita Blaszyńska i Artur Grubarek. W kategorii gawęda I miejsce zdobyła Aleksandra Galas,  III miejsce  Aleksandra Sępek. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

• Dnia 14.10.2022 r. w  Przedszkolu  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość bardzo ważna i wdzięczna, ponieważ jej głównym mottem są życzenia, wyrazy wdzięczności i słowa uznania kierowane przez dzieci, rodziców i zaproszonych gości do wszystkich pracowników przedszkola, obecnych i byłych.

W dniu uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Bystra- Sidzina P. Stanisław Tempka wraz z małżonką, Kierownik Referatu Oświaty P. Bożena Galicka oraz liczne grono emerytowanych pracowników przedszkola i Rada Rodziców.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowały się dzieci z grupy Rybki. Gromkie brawa obecnych gości świadczyły o tym, że prezentacje artystyczne naszych wychowanków bardzo się podobały.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i życzenia, rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji tego dnia.

• PROMYCZKI NA WYCIECZCE W RBCE-ZDROJU

• Dzieci z grupy PROMYCZKI  wybrały się na wycieczkę do Teatru „Rabcio” , na spektakl pt. ,,MIŚ TYMOTEUSZ RYM-CIM-CI” „Miś Tymoteusz Rym Cim Ci” opowiada o przygodach sympatycznego i wesołego misia, który szuka prawdziwego przyjaciela.

To piękna, kolorowa bajka, która przekazuje uniwersalną prawdę o sile przyjaźni. Uwagę najmłodszych przyciąga charakterystyczna, pluszowa scenografia, porywa też skomponowana przez Bogdana Szczepańskiego muzyka.

Aktorzy, prawdziwa scena, reflektory świateł, muzyka oraz pluszowa scenografia przyciągały uwagę przedszkolaków, wywołały na  twarzach dzieci prawdziwy zachwyt. Kolejną atrakcją był spacer na plac zabaw. Nasi najmłodsi byli zachwyceni! Czy dzieciom potrzeba do szczęścia czegoś więcej? Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza wycieczka nie mogła trwać wiecznie. Z pewnością wycieczka  na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Pan Mariusz Frankiewicz - leśniczy Leśnictwa Sidzina spotkał się z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Sidzinie

• Nadchodzi zima. To okres trudny dla wszystkich. Ważne, żeby w tym czasie umieć pomagać sobie wzajemnie. 13 października nasze przedszkole odwiedził gość, który jest ważną postacią, zwłaszcza dla zwierząt - Pan leśniczy. Pan Leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.