• Spotkanie ze strażakiem.

• 11 maja odwiedził nas strażak. Gość          w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę  pracy strażaka, równocześnie prezentując jego strój            i podręczny sprzęt. W czasie prelekcji dzieci zostały  zapoznane z sytuacjami,     w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru i innych niebezpiecznych zdarzeń.Przypomniano i utrwalono również numery alarmowe. Wizyta pogłębiła           i  utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej oraz pozytywnie wpłynęła na kształtowanie ufnego stosunku do służb mundurowych.

• Teatr w przedszkolu.

• 04 maja 2022r. w naszym przedszkolu zagościł Teatr Blaszany Bębenek, który wystawił spektakl pt. „Asterix ratuje Obelixa”.

Jest to przedstawienie na podstawie francuskiej serii komiksowej, w którym głównymi bohaterami są mieszkańcy Galii. Pewnego razu Juliusz Cezar nie mogąc znieść myśli, że na świecie jest pewna wioska, która opiera się jego władzy, a na dodatek jej mieszkańcy posiadają tajemniczy eliksir, dzięki któremu posiadają oni niezwykłą moc. Postanawia podstępem porwać jednego z mieszkańców, aby poznać sekret mikstury. Ale czy mu się to uda? Tego dowiedziały się dzieci uczestniczące w spektaklu.