• SPOTKANIE WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU

• W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólną, uroczystą Wigilię, która stała się już tradycją. Tym razem odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz emeryci Dzieci z grupy JAGÓDKI zaprezentowały  piękne Jasełka.  Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem i życząc wszystkim zebranym wszelkiej pomyślności i wesołych świąt.

W salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny wigilijny obiad. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

• Jasełka w Przedszkolu Publicznym w Sidzinie.

• 22 grudnia w Przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Jagódki ku uciesze pracowników przedszkola, emerytowanych pracowników i rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w Wigilii przedszkolnej oraz  składały świąteczne życzenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy,  dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

• Piękne GÓRALSKIE GRANIE , ŚPIEWANIE , FOLKLOR I INSTRUMENTY!

• 19 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu  GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE.

Gościliśmy Kapelę Dawida Motora-Greloka w składzie: Dawid Motor-Grelok, Staszek Haberny, Przemek Garbaruk oraz Pana Macieja Motora-Greloka, który przybliżył dzieciom zwyczaje i tradycje góralskie jakie towarzyszą góralom  w okresie świąt  oraz Wigilii. Kapela zagrała pastorałki, przyśpiewki i kolędy ! Kapela przywiozła niezwykłe góralskie instrumenty, stroje i muzykę! To cudowny folklor Polskich Gór. To był wspaniały góralski dzień muzyczny pełen ciekawostek o instrumentach i pięknych melodii . Niektóre kolędy  śpiewaliśmy  razem z Kapelą:) Dzieci i pracownicy przedszkola ubrani byli  w góralskie stroje.Było po zimowemu i po góralsku. Dzieci wspaniale się  bawiły ! a Górali UWIELBIAJĄ! Dziękujemy !!!

• MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• Jedzie święty Mikołaj,

Białą brodą świeci

Worek z prezentami

Ma dla grzecznych dzieci.

Ho, ho, ho, czy są tu grzeczne dzieci? Tak przywitał przedszkolaki nasz gość – Święty Mikołaj. Już od rana dzieci wypatrywały Go przez okna przedszkola. I przybył z workami pełnymi prezentów. Podziękowaliśmy Mikołajowi za wizytę wierszem i piosenką. Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Tego dnia uśmiechy z buzi dzieci nie schodziły na długo.

Święty Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas już za rok.