• Beskidzka Sadyba - Zagroda Z Alpakami.

• W czwartek 09.05, JAGÓDKI  i SMERFY odwiedziły Beskidzką Sadybę — Zagrodę z AlpakamDzieci  wybrały się na wycieczkę do najmilszych zwierząt po słońcem. Alpaki to przeurocze zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Dzieci były tak szczęśliwe, że uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu. Przedszkolaki mogły dotykać, przytulać i karmić zwierzątka. Przedszkolaki zapoznały się z hodowlą, miejscem pochodzenia oraz zwyczajami tych zwierząt. Dzieci bawiły się w najlepsze i nie chciały oddalać się od zwierząt. Po zabawie udaliśmy się na obiad, gdzie każdy skosztował pieczonej kiełbaski, a po napełnieniu brzuchów można było się pobawić na placu zabaw. Pożegnaliśmy się z alpakami i udaliśmy się w drogę powrotną. Do przedszkola dzieci przywiozły moc wrażeń i uśmiechu.Wycieczka była dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

• RADIO KRAKÓW...GRUPA PSZCZÓŁKI

• W dniu 09.05.2024 przedszkolaki z grupy "Pszczółki" udały się na wycieczkę do Radia Kraków. Osobą oprowadzającą nas po całym studiu radiowym był Pan Robert Konatowicz, wieloletni dziennikarz, który opowiadał o ciekawej stronie pracy w radiu. Dzieci zostały również zapoznane z historią Radia Kraków, przyglądały się pracy reporterów, poznały jak przygotowywane są rozmowy z gośćmi. Dzięki uprzejmości Pana Macieja Motora - Greloka dzieci miały także możliwość zajęcia miejsca przed mikrofonem oraz zapoznać się z zasadami budowania pomieszczeń, w których nagrywa się dźwięki, aby uzyskać najlepsze efekty akustyczne. Pan Maciej przeprowadził z dziećmi, Panią Dyrektor i Wychowawcą grupy audycję radiową, podczas której wszyscy mieli okazję przedstawić się, pozdrowić swoich najbliższych. Natomiast dziennikarze radiowi Wioletta Gawlik - Janusz i Paweł Sołtysik prowadzący w radiu Magazyn Familijny przeprowadzili z dziećmi wywiad. Wypowiedzi dzieci można będzie posłuchać dnia 12.05.2024 na antenie Radia Kraków w godz. 8.00 - 12.00.

• "WIWAT MAJ, 3 MAJ".

• W dniu 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Promyczki przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu przedszkolaki recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki o naszej ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę " na baczność" odśpiewaliśmy Hymn Polski " Mazurek Dąbrowskiego". To był wyjątkowy dzień.